Jesteś tutaj

Strony z darmową muzyką do komercyjnego użytku

Obrazek użytkownika GadgetMan
Wysłane przez GadgetMan w śr., 22/03/2017 - 16:03

Gdzie znajdujecie darmową muzykę która można by było wykorzystać jako podkład do filmu z drona, który potem można by było włożyć np. na YouTube? W sieci znalazłem strony z darmowymi soundtrackami dig.ccmixter.org/free oraz audionautix.com ale nie mam pojęcia jak z nich pobrać utwory. Może znacie jakieś inne podobne strony z których można pobierać darmową muzykę?

Np. bezpośrednio od twórców? Wchodzimy na stronę danego twórcy, który zgadza się na wykorzystywanie jego utworów dla przykładu https://www.joshwoodward.com/ jedyne co wypadałoby zrobić, to wstawić w końcówkę naszego filmu informację czyjego twórcy muzykę użyliśmy.

TAK, to prawda! Najlepsza muzyka bezpośrednio od twórców! Mój kolega ukrywający się pod pseudonimem "Amiga Junglism" tworzy muzykę na amiga 500/1200. On także zgadza się, na wykorzystywanie jego utworów byle tylko było uznanie jego autorstwa i link do niego. Może komuś z was przypadną do gustu jego utwory i je wykorzystacie ? Jego prace znajdziecie np. na https://www.youtube.com/user/NuMoominba/featured lub https://soundcloud.com/amigajunglism/popular-tracks

Jeśli chodzi o muzykę do filmów polecam sprawdzić zasoby Banku Muzyki Soundimage - na tej stronie można pobrać darmowe utwory do wykorzystania we własnych filmach i na YouTube, warto też sprawdzić propozycję płatnej muzyki do filmów (z biblioteki 50.000 utworów:) 

Uważam, że każdy powinien choć raz spróbować stowrzyć ścieżkę dźwiękową do swojej produkcji video i wcale nie trzeba odrazu inwestować ogromnych pieniędzy - są darmowe rozwiązania. Przykład:
TIME

"Nie wiesz w jaki sposób legalnie zdobyć muzykę do swoich filmów na YouTube?
Jak zdobywać nową muzykę? Jak działa system Content ID? "

Film wraz z opisem pochodzi z YouTubowego kanału: Videokracja

Samemu bym przestrzegał wszystkich przed pozornie fajną bazą jamendo. Wiele utworów jakie od nich brałem było darmowych a z czasem zmieniały swój status na już w ochronie praw i miałem problemy z materiałami z tamtej bazy. Warto o tym pamiętać. Darmowa muzyka jest na takich kanałąch także https://www.youtube.com/@FreeMusicHits co informaują że jest darmowe w opisach. Te strony co dizałają w domenach publicznych.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.