Jesteś tutaj

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła DroneTower

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w pon., 15/04/2024 - 16:47

"Od dziś użytkownicy dronów mogą korzystać z nowej aplikacji mobilnej pod nazwą DroneTower. Jest to oficjalny system teleinformatyczny do zgłaszania zamiaru wykonania lotu dronem. Aplikacja została stworzona przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, która jest jej jedynym właścicielem. Tym samym dotychczasowe, przejściowe rozwiązanie, jakim było zgłaszanie lotów na stronie checkin.pansa.pl, zostało wycofane i będzie wykorzystywane tylko w sytuacjach awaryjnych..."

W Polsce powstaną dronostrady

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w czw., 04/08/2022 - 21:09

"Odwzorowanie naziemnych autostrad w przestrzeni powietrznej pozwoli na regularne operacje lotnicze bez udziału człowieka. Przepisy będą gotowe wkrótce..."

"Jednym z głównych zadań Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej jest tworzenie środowiska dla rozwoju rynku bezzałogowych statków powietrznych. Koncepcja, którą nazwano U-SPACE, zakłada bezpieczną integrację lotnictwa załogowego i bezzałogowego. Będzie obejmowała całą Unię Europejską. Dlatego czeka nas wydzielenie przestrzeni powietrznej U-SPACE i zapewnianie w niej usług bezzałogowych..."

"Lataj bezpiecznie – lataj z głową" Film HD

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w pt., 17/11/2017 - 11:23
Embedded thumbnail for "Lataj bezpiecznie – lataj z głową" Film HD

"Latanie dronami to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność – przypominają w spocie filmowym Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego. W Internecie można już zobaczyć spot edukacyjny na temat zasad wykonywania lotów dronami w Polsce. Jego celem jest uświadomienie wszystkim użytkownikom dronów, że brak wiedzy na temat przepisów lotniczych może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni powietrznej. W kampanii informacyjnej uczestniczą także Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Lotnisko Chopina."

DRONY W WAKACJE – GDZIE POLATAMY, GDZIE NIE POLATAMY…

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w śr., 29/06/2016 - 20:22

Wakacyjny sezon latania rozpoczęty. Na niebie będzie tłoczno, nie tylko dzięki czarterowym lotom w ciepłe kraje, ale też dzięki uruchomieniu tysięcy dronów, które są w Polsce szczególnie popularne. Mówi się nawet, że Polska jest jednym z krajów, w których rynek dronów rozwija się w najszybszym tempie.

Subskrybuj RSS - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej