Jesteś tutaj

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

W Polsce powstaną dronostrady

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w czw., 04/08/2022 - 21:09

"Odwzorowanie naziemnych autostrad w przestrzeni powietrznej pozwoli na regularne operacje lotnicze bez udziału człowieka. Przepisy będą gotowe wkrótce..."

"Jednym z głównych zadań Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej jest tworzenie środowiska dla rozwoju rynku bezzałogowych statków powietrznych. Koncepcja, którą nazwano U-SPACE, zakłada bezpieczną integrację lotnictwa załogowego i bezzałogowego. Będzie obejmowała całą Unię Europejską. Dlatego czeka nas wydzielenie przestrzeni powietrznej U-SPACE i zapewnianie w niej usług bezzałogowych..."

"Lataj bezpiecznie – lataj z głową" Film HD

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w pt., 17/11/2017 - 11:23
Embedded thumbnail for "Lataj bezpiecznie – lataj z głową" Film HD

"Latanie dronami to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność – przypominają w spocie filmowym Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego. W Internecie można już zobaczyć spot edukacyjny na temat zasad wykonywania lotów dronami w Polsce. Jego celem jest uświadomienie wszystkim użytkownikom dronów, że brak wiedzy na temat przepisów lotniczych może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni powietrznej. W kampanii informacyjnej uczestniczą także Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Lotnisko Chopina."

DRONY W WAKACJE – GDZIE POLATAMY, GDZIE NIE POLATAMY…

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w śr., 29/06/2016 - 20:22

Wakacyjny sezon latania rozpoczęty. Na niebie będzie tłoczno, nie tylko dzięki czarterowym lotom w ciepłe kraje, ale też dzięki uruchomieniu tysięcy dronów, które są w Polsce szczególnie popularne. Mówi się nawet, że Polska jest jednym z krajów, w których rynek dronów rozwija się w najszybszym tempie.

Subskrybuj RSS - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej