Jesteś tutaj

latanie dronem

Jak bezpiecznie latać dronem

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w pon., 07/08/2023 - 10:55

W wakacje zainteresowanie lataniem dronami jest większe niż zazwyczaj. Te przypominające często zabawkę urządzenia, dzięki wbudowanej kamerze mogą wykonać piękne zdjęcia z wakacyjnych podróży. Najchętniej fotografowane z lotu ptaka są miejsca oraz miasta atrakcyjne turystycznie... Nie wszyscy jednak wiedzą, że dron jest statkiem powietrznym tak jak m.in. samolot pasażerski, czy śmigłowiec i tak samo jak one musi być pilotowany z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa oraz zgodnie z przepisami prawa lotniczego. Za ich złamanie grożą konsekwencje karne.

Podstawowe zasady obsługi dronów dla początkujących

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w sob., 15/05/2021 - 14:15
  • Zawsze używaj trybu GPS do latania, gdy tylko jest to możliwe.
  • Delikatnie naciskaj klawisze sterujące, aby ruchy drona były płynne i stabilne.
  • Lataj swoim dronem przy dobrej pogodzie i niewielkim wietrze.
  • Nie lataj dronem w warunkach pogodowych, takich jak wysoka temperatura, śnieg, silny wiatr, deszcz lub mgła. Nie zaleca się uruchamiania dronów w ujemnych temperaturach.

Czy można latać dronem w TATRACH?

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w czw., 28/10/2021 - 12:48
Embedded thumbnail for Czy można latać dronem w TATRACH?

W tym odcinku odpowiadam na pytanie, na które odpowiedź każdy droniarz powinien znać. Często jednak się ono pojawia, szczególnie gdy publikuje zdjęcia lub wideo z gór na moich social mediach. To jak to jest? Można, czy nie można? A nawet jeśli nie można, to jak Legalnie zrobić fajne zdjęcia i wideo z drona w tatrach? Tego wszystkiego można się dowiedzieć w tym odcinku...

Film wraz z opisem pochodzi z YouTubowego kanału: Bartłomiej Zieliński

Jak zacząć latać dronem?

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w czw., 26/12/2019 - 08:14
Embedded thumbnail for Jak zacząć latać dronem?

Jako, że od świąt w całej Polsce ( ...i nie tylko) mamy całą masę nowych "droniarzy" ... Gorąco polecam obejrzenie filmu Mikołaja Szczepka pt. "JAK ZACZĄĆ LATAĆ DRONEM? DJI MAVIC PRO"

"W tym odcinku pokazuje absolutne podstawy latania dronem. Odcinek przeznaczony szczególnie dla "droniarzy" przed swoim pierwszym lotem!"

Strony

Subskrybuj RSS - latanie dronem