Jesteś tutaj

Urząd Lotnictwa Cywilnego

Jak bezpiecznie latać dronem

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w pon., 07/08/2023 - 10:55

W wakacje zainteresowanie lataniem dronami jest większe niż zazwyczaj. Te przypominające często zabawkę urządzenia, dzięki wbudowanej kamerze mogą wykonać piękne zdjęcia z wakacyjnych podróży. Najchętniej fotografowane z lotu ptaka są miejsca oraz miasta atrakcyjne turystycznie... Nie wszyscy jednak wiedzą, że dron jest statkiem powietrznym tak jak m.in. samolot pasażerski, czy śmigłowiec i tak samo jak one musi być pilotowany z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa oraz zgodnie z przepisami prawa lotniczego. Za ich złamanie grożą konsekwencje karne.

Nowe europejskie przepisy dla UAV [od 31 grudnia 2020]

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w czw., 13/08/2020 - 13:56

Informujemy, że na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego zostały opublikowane najczęściej zadawane pytania dotyczące nowych europejskich przepisów, które zaczną obowiązywać od 31 grudnia 2020 roku.

Pytania dotyczą m.in.

  •  rejestracji,
  •  nowych kategorii,
  •  szkoleń,
  •  lotów w mieście.

Zapraszamy do odwiedzenia nowej zakładki: https://ulc.gov.pl/pl/aktualnosci/5175-drony-najczesciej-zadawane-pytania

CHCESZ LATAĆ DRONEM? WYŚLIJ ZGŁOSZENIE!

Obrazek użytkownika Starneer
Wysłane przez Starneer w sob., 27/08/2016 - 12:06

CHCESZ LATAĆ DRONEM? WYŚLIJ ZGŁOSZENIE!

Zgłoszenie lotu dronem w warunkach VLOS (latanie w zasięgu wzroku) w strefie CTR i R

Łatwość dostępu do bezzałogowych statków powietrznych w postaci dronów i ich możliwości techniczne oraz szeroka skala zastosowania przekłada się na ich wzrastająca popularność w ostatnich latach. Stanowi to duże wyzwanie jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa operacji lotniczych nie tylko bezzałogowych statków powietrznych, ale również operacji załogowych statków powietrznych, które korzystają z tych samych przestrzeni.

Nowe przepisy dotyczące bezzałogowych statków powietrznych

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w czw., 25/08/2016 - 19:49

W dniu 23 sierpnia 2016 roku w Dzienniku Ustaw pod poz. 1317 zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 8 sierpnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków. Przepisy rozporządzenia wejdą w życie w dniu 7 września 2016 roku.

DRONY W WAKACJE – GDZIE POLATAMY, GDZIE NIE POLATAMY…

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w śr., 29/06/2016 - 20:22

Wakacyjny sezon latania rozpoczęty. Na niebie będzie tłoczno, nie tylko dzięki czarterowym lotom w ciepłe kraje, ale też dzięki uruchomieniu tysięcy dronów, które są w Polsce szczególnie popularne. Mówi się nawet, że Polska jest jednym z krajów, w których rynek dronów rozwija się w najszybszym tempie.

Subskrybuj RSS - Urząd Lotnictwa Cywilnego