Jesteś tutaj

Latanie za granicą Estonia, Słowacja

Wysłane przez Substi w wt., 24/05/2022 - 10:26

Witam, 

 

 Jestem świerzym pilotem, drona kupiłem celem uwiecznienia wycieczek motocyklowych. Po polsce nie mam problemu z lataniem, mam zdany egzamin (posiadam rdona mavic mini 2, gdzie nawet nie potrzeba egzaminu) i używam aplikacji drone radar, czyli wiem że latam zgodnie z prawem. 

Problemy pojawiają się przy wyjazdach zagranicznych, na wyszukiwaniu rozwiązania tematu spędziłem ładnych parę godzin przed komputerem, znalazłem jakieś europejskie mapy z informacjami gdzie i na jakich zasadach można latać, ale nigdzie nie znalazłem aplikacji do latania za granicą, czyli naszego odpowiednika droneradar, a nie chciałbym latać dronem w jakimś fajnym miejscu, np. Estonia na wyspie, gdzie okaże się że teren jest wyłączony z lotów bo gdzieś niedaleko znajduje sie lotnisko lub inny punkt, a wiadomo później jakie problemy będą jak złapią mnie na lataniu w sterefie wyłączonej, lub niedajboże samolot zmieni trasę lotu bo zauważy pilot drona. W niektórych też krajach wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie pilotów drona. 

W związku z tym proszę o pomoc, osób które może już latały za granicą i mogłyby się podzielić informacjami jak podejśc do tematu przy lataniu w Sowacji, bo się wybieram za dwa tygodnie i lataniu w Estonii gdzie jadę za 4 tygodnie. Jak latać żeby nie pójść siedzieć :) , lub nie wrócić do domu z mandatem. 

 

Pozdrawiam Wojtek. 

Cześć.

I ja podepnę się pod temat. Mnie interesuje z kolei Teneryfa na którą zamierzam zabrać drona. Podobnie jak kolega stwierdził, fajnie by było mieć jakąś aplikację podobną do DroneRadar. Ciężko jest się doszukiwać w internecie co wolno i gdzie wolno dronem, a gdzie nie. Mam drona z firmy DJI. Co prawda aktualizuje on sobie obszary w których nie można latać, ale czy to wystarczy? Nawet jeśli można wystartować, trzeba znać pułap na którym można latać... więc ciągle jest duże ryzyko narażenia się na poważny konflikt z prawem. Że już nie wspomnę że niektóre państwa mogą zarekwirować drona za samo jego wwiezienie do kraju.

A wracając do Teneryfy. Czy ktoś ma jakieś informacje jak tam jest z lataniem?

Hello. I'd like to ask you about drone applications that show pilots zone's regulations in Slovakia like what is the hight permit etc... Is there any that app?..., because in Poland we have "droneradar" and throughout this app we log in UAV and there we know all about zone's restrictions

If you know anything about it, contact me please: drony123go@gmail.com

Thank you in advance,

Robert

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.