Jesteś tutaj

Dron skonstruowany przez Dron House S.A

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w pon., 28/09/2015 - 15:31

Dwa dni temu podczas "Konferencji Branżowej dla Operatorów dronów " organizowanej przez Dron House SA odbyła się prezentacja nowego polskiego drona.

Pierwszy Polski Dron ... kamera 30 x zoom HD, czas lotu 50 min, pełna nawigacja z możliwością wprowadzania scenariuszy w czasie rzeczywistym. ...
Więcej informacji na ten temat znajdziecie na:
www.facebook.com/dronhouse
www.dronhouse.pl

 

Film: 

Jak dla mnie bomba, fajnie że w końcu mamy polskiego drona, ale... Czy ktoś widział jak on lata? Czy na konferencji był pokaz pilotażu?

No i najważniejsze pytanie, ile ten dron będzie kosztował? Bo chyba od tego najbardziej zależy jego przyszła popularność.

CENA PODSTAWOWA 39 000 PLN!!! PRZEDSPRZEDAŻ BIELIKÓW JUŻ OD 12.12.2015 r., pierwsze BIELIKI dostarczane będą już od 14.01.2016 r.

Info pochodzi z facebook.com/dronhouse

Niestety to nie jest pierwszy Polski dron. Było ich już kilka z tą różnicą że firmy, które je tworzyły nie miały na tyle pieniędzy aby przebić się do mediów.

Jeżeli mowa o Polskim dronie oznacza to że w całości jest on wykonany przez polską firmę. Od hardware, soft, po silniki i śmigła. Jeżeli tak nie jest to takich modeli typu składak jest od groma.

Nie jest w ogóle polski, w środku na dzien dzisiejszy polski jest tylko kadłub i tyle, cała elektronika to ogólno dostępny staff dla modelarzy (komputer pixhawk, link wideo lightbridge, silniki z Chin, bateria z Chin firmy TATTU itd). Pozdrawiam były pracownik. Dodam jeszcze że byłem w tej firmie ostatnią osobą z wyższym wykształceniem technicznym.

Dlaczego ostatnią z wykształceniem technicznym? Czy w firmie jest tak źle? Bo własnie mają rekrutację na konstruktorów i jestem zainteresowany, ale Pana opinia mnie zaniepokoiła?

O polskim dronie Bielik jakby ucichło, jedyne co mi się ostatnio w oczy rzuciło to filmik reklamowy "Centrum Szkolenia Bielik" (właścicielem jest Dron House) https://youtu.be/rHpUAh72RPo z którego wynika, ze do szkoleń wykorzystują właśnie drona swojej produkcji. Tak wiec jak by ktoś chciał zobaczyć na żywo i polatać "Bielikiem" to chyba do nich http://www.csuav.pl/.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.