Jesteś tutaj

Co robić nie mając DroneRadar

Wysłane przez MBO w czw., 10/08/2023 - 13:29

Cześć wszystkim, dopiero zaczynam swoją przygodę z dronami. Zacząłem zapoznawać ze wszystkimi regułami lotów BSP. I rozumiem, że potrzebuję trochę wsparcia na temat tego jak cała ścieżka na dzień dzisiejszy wygląda.
Założyłem konto PansaUTM oraz mam tam zatwierdzone certyfikaty operatora, oraz pilota (A1/A3); oraz dodano tam drona i też został zatwierdzony.

Czas na lot i tu mam najwięcej pytań. Otwieram https://dronemap.pansa.pl/, patrzę rejon, gdzie chcę latać i w większości potrzebny będzie check-in, który można było zrobić, z tego co przeczytałem, w apce DroneRadar przed 4 sierpnia, teraz apka nie działa. To, w jaki sposób zgłosić lot ? Stworzyć misję w PansaUTM nawet jeżeli to nie jest wymagane w tej miejscowości ? Wysyłać maila do ULC czy dzwonić do FIS ?
 

 

"W związku z brakiem pełnej funkcjonalności aplikacji DroneRadar oraz jej wyłączeniem przez DroneRadar Sp. z o.o., Polska Agencja Żeglugi Powietrznej z dniem 28 września br. uruchomiła funkcję zgłaszania lotów na stronie checkin.pansa.pl. Zmianie na korzyść pilotów BSP ulegają również zasady powiadamiania PAŻP o zamiarze wykonania lotu i koordynacja operacji BSP w przestrzeni kontrolowanej i niekontrolowanej.

Z dniem 28 września 2023 r. Agencja wskazuje aplikację webową Check-In jako jedyny system teleinformatyczny za pomocą, którego należy poinformować PAŻP o zamiarze wykonania każdej operacji BSP*..."

Nowe zasady zgłaszania i koordynacji lotów BSP w Polsce – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – PAŻP, odpowiada za bezpieczeństwo ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej. (pansa.pl)

"Droneradar został wyłączony, w jego miejsce mamy CHECKIN od PANSA czyli Polskiej Agnecji Żeglugi Powietrznej. Zgłoszenie każdego lotu jest obowiązkowe. Aplkacja webowa do złgaszania lotów każdym dronem znajduje się pod adresem https://checkin.pansa.pl Poradnik jak zgłosić lot w aplikacji, zarejestrować się oraz zgłosić lot..."

Film wraz z powyższym opisem pochodzi z YouTubowego kanału: dronajmij

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.