Jesteś tutaj

Jak latać dronem Mavic Mini - podstawy

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w ndz., 26/04/2020 - 10:20

Forums:

Ważący zaledwie 249 g MavicMini jest moim zdaniem najlepszym "turystycznym" dronem, którego używać może każdy - nawet początkujący! W tym filmie pokazano, jak wykonać swój pierwszy lot z Mavic Mini. Polecam!

Film: 

Hej,

jestem totalnie zielony w temacie dronow i stąd moja prośba. Widzę sprzeczne informacje na temat latania dronem DJI Mavic Mini. Czy jest w stanie mi ktoś wytłumaczyć w paru zdaniach czy aplikacja DJI Fly w zupełności wystarczy do sprawdzenia, gdzie mogę latać? Jeżeli uruchomie droneradar to zupełnie inne obszary mam zaznaczone i powierzchnia jest znacznie zmniejszona.

Z góry dziękuje

Ze względu na swoją wagę poniżej 250 gram Mavic Mini (jak do tej pory) traktowany jest jako "zabawka" co teoretycznie zwalnia go z większości przepisów. Dzięki czemu możesz nim latać rekreacyjnie prawie wszędzie. Prawie, czyli z ograniczeniami... Koniecznie zapoznaj się z tymi zasadami: https://www.ulc.gov.pl/pl/drony/zasady-wykonywania-lotow-uav/4587-loty-r...

Oczywiście, nowe przepisy (które zaczną obowiązywać w przyszłym roku) mogą zmienić aktualny stan prawny. Polecam przeczytać ten artykuł: http://www.swiatdronow.pl/249-gramow-obowiazek-rejestracji-czy-nie

PS. Aplikacja DJI Fly oferuje tylko Fly Spots and GEO zones. Dlatego, zawsze warto dodatkowo korzystać także z aplikacji DroneRadar.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.