Jesteś tutaj

Wykrywanie spalania odpadów za pomocą drona - Nosacz II opinie

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w sob., 16/11/2019 - 11:13

Jako że wśród znajomych uchodzę za starego droniarza (sic!), zostałem poproszony o opinię na temat systemu do kontroli zanieczyszczeń w powietrzu a konkretnie o opinię na temat systemu Nosacz 2 firmy Flytronic.

Niestety, moja wiedza i doświadczenie nie jest aż tak duże, a już na pewno ... nic nie wiem o pomiarach nieczystości z kominów, wykrywaniu niskiej emisji i wykrywaniu spalania odpadów za pomocą drona :( Raczej nie chciałbym wypowiadać się na temat czegoś, na czym się nie znam. Sam czujnik Nosacz II kosztuje ponad 30 tys. złotych, więc to raczej droga przygoda ... Dlatego właśnie tutaj chciałbym publicznie poprosić was o podzielenie się swoimi opiniami na temat tego systemu. Może jest tu jakiś operator drona, który już latał z podwieszonym Nosaczem?

 

PS. Poniżej filmik, na którym dron z czujnikiem Nosacz 2 bada już poznańskie kominy.

Film: 

Sam czujnik do badania smogu z drona - Nosacz II jest dobrze oceniany i warty swojej ceny. Niestety o operatorach dronów latających z nosaczem czyli głownie o strażnikach miejskich i o ich kwalifikacjach nie będę się wypowiadał. Poczekam na pierwszy prawomocny wyrok ;-)

"Straż Miejska w Katowicach wspólnie z pracownikami firmy FLYTRONIC S.A. kontrolowała łącznie 400 posesji na terenie miasta. Każdorazowo pobierając próbki z kontrolowanych kominów. W trakcie kontroli uzyskano łącznie 338 wyników negatywnych (tj. wskazujących na brak spalania odpadów), oraz 62 wyniki o podwyższonych odczytach . Najwięcej podwyższonych odczytów zarejestrowano w dzielnicach Piotrowice, Ligota oraz Podlesie. Kontrole w tych budynkach, potwierdzone sporządzeniem protokołu kontroli, nie potwierdziły spalania odpadów”. Tutaj warto się zastanowić, czy korzystanie z drona ma sens, skoro odczyty drona różnią się od faktycznych ustaleń strażników..."
 

Źródło cytatu: https://www.infokatowice.pl/2024/03/14/dron-w-katowicach-latal-nad-komin...

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.