Jesteś tutaj

Niewidzialny Dronoid

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w pon., 01/06/2020 - 13:32

Forums:

" O polskiej firmie Spartaqs zrobiło się głośno kiedy kilka tygodni temu pokazała, że również w naszym kraju praktycznie na wyciągnięcie ręki jest możliwość wykorzystania autonomicznych dronów w transporcie medycznym. Ale to tylko jedna z niesamowitych rzeczy, które firma ma w swojej ofercie: na swoim koncie mają m.in. drona... niewidzialnego."

"Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy kiedy czytam o pańskiej firmie jest to, że swoich urządzeń nie nazywacie dronami – ale dronoidami. Na czym polega różnica? "Dronoid" to określenie, które sam stworzyłem – bo sam "dron" po prostu w moim odczuciu nie opisuje tego, co my robimy. Drony to gadżety: urządzenia, których głównym zadaniem jest latanie tam, gdzie ręcznie pokieruje je operator. Dronoidy to natomiast skomputeryzowane roboty, które niekoniecznie latają: mogą też jeździć czy pływać. Wykonują najróżniejsze misje bez udziału człowieka, autonomicznie..."

Gorąco polecam przeczytanie całego artykułu: https://innpoland.pl/159609,dronoidy-spartaqs-polska-firma-produkuje-aut...

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.