Jesteś tutaj

Lokalizacja Drona

Wysłane przez Alberciczek w pon., 30/09/2019 - 22:11

Witajcie. Wiele czytałem o tym, jak dron potrafi się zgubić. Pomyślałem, żeby kupić zwykły lokalizator GPS za parę złotych. Na allegro znalazłem SmartWatch dla dzieci. Działa to tak, że daje się to dziecku na rękę i rodzic wie, gdzie jest w danej chwili dziecko. Dokładność do 1 m. Do tego można ustawić na mapie obszar w którym dziecko się porusza i jak wyjdzie z tego obszaru, to od razu dostajemy powiadomienie jak również powiadomienie przychodzi gdy dziecko wróci w obszar. Oprócz tego można wysłać komendę i wtedy SmartWatch dzwoni przez minutę, celem szybszego zlokalizowania. Urządzonka musi mieć oczywiście kartę sim, ale to nie problem. Waży to zaledwie 40 gram, więc chyba nie obciąży drona aż tak bardzo. Jedyne co mnie ciekawi i zastanawia, to czy sygnał GPS z tego SmartWatch-a nie będzie się gryzł z sygnałem GPS drona. Co wy na to? Próbował już ktoś takie rozwiązanie na lolalizację drona?

Nie wiem, ile kosztuje taki SmartWatch dla dzieci, ale .... wiem, że za 20-50 złotych możesz zamówić z Chin mini lokalizator GPS i podczepić go do swojego drona. Taki mini lokalizator waży ok. 20-25 gramów, przyczepisz go rzepem lub na magnes do korpusu drona. Do swojego starego drona podpinałem lokalizator, który nazywał się V16 Mini, choć z tego, co wiem to teraz bardzo popularne są znacznie tańsze modele GF07, GF09 lub nieco droższy GF19.

GF-09 Magnetic GPS Tracker

PS. Kiedyś przymierzałem się do kupna Trackimo 3G, ale ... jakoś przestałem spuszczać drona z oczu i odpuściłem sobie kupowanie aż tak drogiego lokalizatora :) Co do gryzienia się ... to nie ma coś się tu gryźć! Ponieważ lokalizator i GPS drona są to odbiorniki sygnału GPS (...a nie nadajniki). Nadaje w takim lokalizatorze tylko sygnał GSM, ale ... używasz go zazwyczaj tylko w momencie poszukiwania drona, który gdzieś już nam wylądował, a nie podczas lotu.

Jeżeli zastanawialiście się jak działa lokalizator GPS do drona, to ... Gorąco polecam obejrzeć test przeprowadzony przez Przemka z YouTubowego kanału " A ten znów o dronach". Myślę, że już prościej wytłumaczyć się tego nie da .... :)

u mnie, od dłuższego czasu sprawdza się świetnie tani gf07 

a karte sim do kolalizatora gsm kupiłem w play za 29 złotych

do tego  na zagraniczne wyjazdy wkładam karte sim od Things Mobile  / thingsmobile.com  /

i wszystko śmiga aż miło 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.