Jesteś tutaj

L109-S MATAVISH3

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w pon., 25/11/2019 - 10:41

Przyznaję, że z zaciekawieniem śledzę to, co dzieje się na chińskim rynku dronowym. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się tam kolejne klony znanych produktów i są to coraz ciekawsze i śmielsze konstrukcje. Dziś odkryłem model, który nazywa się L109-S MATAVISH3. Na pierwszy rzut oka jest klonem Mavica, ale ...

No właśnie, ale czy za 600 złotych można kupić coś, co choć trochę parametrami przypomina półprofesjonalnego drona z 50-krotnym zoomem?

Oceńcie sami!

Film: 

Marka nieznana , zaplecza z częściami brak, niema stabilizowanego gimbala-już lepiej wziąść Syme W1 -mniejsze pieniadze i ta sama jak nie lepsza funkcjonalność .

Lub dołożyć troszke i kupić JJRC X9P  HERON -wersja z literką "P" ma juz podwójny gbs ,  poprawioną kamerę w porównaniu do X9  (zwłaszcza kolory bo w poprzedniku były mocno wypłowiałe) oraz przedewszystkim -gimbala 2 osiowego .

Jeśli nie przeszkadza wam chinskie "4k" to jeszcze ciekawszy jest Eachine EX4 oraz jego klony jak AURORA  - 3 osiowy gimbal jest kolosalnie dużą różnicą w stabilizacji obrazu ; kadr tak nie "myszkuje" w lewo/prawo

Wyżej opisane to nadal "made in china" ale przynajmniej są o nich filmy zrobione przez użytkowników więc nagrania prawdziwe a nie fejki jak przykład na górze , są bardziej popularne -zwłaszcza JJRC X9/ X9P

Nie mniej takie drony mimo swych wad mogły by być lepsze gdyby aplikacje do nich były lepiej dopracowane tu spodziewajcie się problemów z mapami znacznie mniejszym ralnym czasem lotu   itp . oraz w większości wymóg posiadania telefonu z WIFI 5g w standarcie 802.11ac 

A  jeśli naprawde zależy nam na ładnym filmowaniu to poniżej Hubsana Zino czy coś z Xiaomi niema co szukać .Dalej są już tylko DJI ....

 

Witam.
Kupiłem drona L109-S. Mam problem z instalacją aplikacji na telefonie Xiaomi Redmi 6A, 2 GB RAM, 16 GB ROM MIUI Wersja globalna 11.0. 5 I stabilny 11.0.5.0 (PCBMIXM) Wersja angielska 9 PPR1.180610.011. Pisałem już do sprzedawcy i pomocy na adres 535429817@qq.com i według nich wszystko jest OK. Jest problem z moim telefonem. Pobierałem z kodu QR (international) i wyświetla się komunikat "Aplikacja nie jest kompatybilna z twoim urządzeniem”. Na telefonie znajomego Samsung aplikacja się zainstalowała. O ile to możliwe to bardzo proszę o pomoc. Bogdan.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.