Jesteś tutaj

Jak zostać pilotem wojskowego drona?

Obrazek użytkownika GadgetMan
Wysłane przez GadgetMan w wt., 17/01/2017 - 21:52

Rozpoczęła się rekrutacja na studia wojskowe w dęblińskiej Szkole Orląt. Uczelnia przyjmuje już dokumenty, ale nie zna limitu przyjęć. Mówi się o 120 miejscach na wszystkich wydziałach. Hitem mogą być studia szkolące pilotów dronów. http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/jak-zostac-pilotem-drona-rekrutacj...

Zainteresowani takim zawodem? 

Ośrodek Szkolenia Obsługi Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych (OSOSBSP) został utworzony w 2014 roku w celu zabezpieczenia procesu szkolenia operatorów obsług systemów bezzałogowych statków powietrznych (BSP), techników systemów bezzałogowych statków powietrznych oraz operatorów i techników zestawów sterowanych manewrujących celi powietrznych (ZSMCP).

Jak na razie ośrodek szkoli na takim sprzęcie latającym: http://wsosp.pl/index.php/pl/baza-szkoleniowa-osrodka-ososbsp a najmocniejszą stroną szkolenia są symulatory RC oraz symulatory wirtualnego pola walki: http://wsosp.pl/index.php/pl/baza-szkoleniowa-osrodka-ososbsp/symulatory...

Co po takim szkoleniu?

Np. kariera w Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu http://12bbsp.wp.mil.pl/pl/43.html

Polska zamówiła w Turcji drony bojowe Bayraltar TB2, które wykorzystywane są teraz przez Ukraińców przeciwko atakujących ich Rosjanom. Mało tego, od tygodnia mówi się, że polska zamówi także amerykańskie bezzałogowce MQ-9 Reaper. Myślę, że w obecnej sytuacji nasze polskie wojsko będzie szukało "na gwałt" kandydatów na pilotów dronów wojskowych... Może i na tym forum znajdą się kandydaci?

Jak czyta to jakis wojskowy z Wojska Polskiego, to zgłaszam sie jako kandydat na pilota drona, piszcie na pw, szkolcie mnie ja wam moge siedzieć godzinami i sterować dronem ;)

musisz być dobry w symulatorach lotu i odporny na stres, cierpliwy .. bo tam gdzie kończy się sens i logika tam zaczyna się wojsko ;) pozdro!

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.