Jesteś tutaj

Drony DJI w Chinach za PÓŁ CENY?

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w pt., 30/06/2017 - 20:28

Forums:

Czy to możliwe, że w Chinach można kupić drony od DJI (Mavic Pro i Phantom 4 Pro) aż o połowę taniej? Ponieważ często bywam w Chinach i robię tam sporo zakupów, postanowiłem sprawdzić, jaka jest różnica w cenach europejskich i chińskich. Czy opłaca się lecieć do Chin na zakupy? Zabiorę Was do największego centrum elektroniki użytkowej w Guangzhou (Kanton) w Chinach, w centrum chińskiej branży elektronicznej, zaledwie 200 km od siedziby giganta dronów, firmy DJI, którą omawiam. Oprócz samych kwestii technicznych, możecie zobaczyć również trochę chińskich pejzaży ulicznych...

Film wraz z opisem pochodzą z YouTubowego kanału JestHyper

Film: 

Większość dronów robionych jest w Chinach! Dlatego nic w tym dziwnego że DJI jest tak tani tam na miejscu. Pytanie tylko jak przywieść taki większy zakup i uniknąć cła? Jak przewieść w samolocie większą ilość pakietów lipo? Fajnie się tego słucha, ale biznes ten raczej nie dla maluczkich.

słyszałem ostatnio, że najlepiej kupować drona bezpośrednio z Chin, ale ... także ostatnio była jakaś afera z dodatkowymi opłatami i cłem na paczki z Aliexpress itd. Wiec jak to jest, wciąż się opłaca kupować drony w Chinach?