Jesteś tutaj

Syma x5c

Obrazek użytkownika nowicjusz
Wysłane przez nowicjusz w śr., 09/09/2015 - 10:05

Forums:

Szukam dla siebie pierwszego drona do nauki latania i mam do was pytanie. Nigdy nie miałem żadnej zabawki RC ale bardzo bym chciał. Co sądzicie na temat Syma x5c? Warto wydać te 200 zł czy lepiej poszukać czegoś tańszego czego nie bedzie szkoda rozbić pierwszego dnia.
 

Na YouTube znalazłem recenzje z telchina.pl jednak chiałbym usłyszeć opinie osób które już testowały ten model.

Film: 

Do nauki bardzo dobry! Można latać w domu i na dworze. Pamiętać jednak trzeba o ograniczonym zasięgu ( łączność zrywa się zazwyczaj po 150 metrach ) i o wietrze. Nawet słaby podmuch wiatru może zepchnąć to maleństwo na pobliskie drzewo. Co do trwałości obudowy, to nie straszne jej upadki nawet ze sporych wysokości.

To dobry wybór, idealny model do nauki. Polecam jednak zmodyfikować antenę w aparaturę (przedłużyć ją) co zwiększy nam zasięg do ok 200-250m oraz kupić parę zapasowych baterii tak by moc sobie postać dłużej.

Ja swoją Syme kupiłem w www.gimmik.pl ze wgledą na dużą ilość części zamiennych i szybką wysyłkę.

Jest to mój pierwszy model tego typu i już wiem że nie ostatni, zabawa wciąga z czasem :) Bardzo wytrzymały na upadki, dodatkowy kompelt który dokupilem lezy i sie kurzy! :) Polecam wszystkim na zlapanie bakcyla, zabawka daje duzo frajdy!

Jak najbardziej polecam! Ten "dronik" idealnie nadaje się do nauki latania. Nie posiada wspomagaczy typu gps wiec sterowanie typowo manualne. Lekki krzywdy nikomu i niczemu nie zrobi. Co do kamerki reklamowanej jako HD (1280x720 w 30 fps) to polecam obejrzenie przykładowego nagrania z YouTubowego kanału: 4 Śmigła >>> https://youtu.be/TQ4w0upg44E Ostatnia uwaga, model X5C to starsza wersja. Obecnie Syma sprzedaje nowsze X5C-1 Explorers oraz X5S Explorers 2. Oczywiście wszystkie nowości z tej firmy można znaleźć na oficjalnej stronie: www.symatoys.com/product.html

Czym różnią się modele SYMA X5SW czy SYMA X5UW a co dodatkowo jest w SYMA X5HW ? Pytam bo różnica w cenie niewielka.

Aktualnie firma Syma sprzedaje modele:

X5C Explorers - www.symatoys.com/goodshow/x5c-syma-x5c-explorers.html
HD Kamera 2 Mpx; Bateria: 3.7V 500 Mah Li-pol; Czas latania : 7 minut

X5SC EXPLORERS 2 - www.symatoys.com/goodshow/x5sc-syma-x5sc-explorers-2.html
HD Kamera 2 Mpx; Bateria: 3.7V 200 Mah Li-pol; Czas latania: okolo 6-8 minut

X5HC - www.symatoys.com/goodshow/x5hc-smya-x5hc-the-new-drone.html
BAROMETER; HD kamera 2 Mpx; Bateria: 3.7V 600 mAh Li-pol; Czas latania okolo 5-7 minut

X5UC - www.symatoys.com/goodshow/x5uc-smya-x5uc-hd-camera.html
Nowa Obudowa; BAROMETER; ONE KEY TAKE-OFF / LANDING; NEW TRANSMITTER; Bateria: 3.7V 500mAh Li-ion; Czas latania okolo 7 minut