Jesteś tutaj

Modyfikacja LVC w QR X350 Pro

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w śr., 22/07/2015 - 15:52

Forums:

QR X350 Pro fabrycznie wyposażony jest w odcięcie niskiego napięcia (LVC) funkcje która miała zapobiec uszkodzeniu baterii przed nadmiernym rozładowaniem. Niestety funkcja ta powoduje wyłączenie silników i bardzo szybki upadek z wysoka. No YouTube znalazłem poniższy filmik przedstawiający wykonanie obejście tej funkcji tzw. bypass. I ty pytanie do was czy ktoś z was robił już taką modyfikacje w swoim copterze?

Film: 

Czy przypadkiem nie wystarczy zmienić ustawień będąc podpietym do Mission Plannera?

Może się mylę, ale problem z odcinaniem prądu od silników występował w starszych wersjach firmware? Najnowsza wersja 1.7 chyba już rozwiązała ten problem, jedyne co trzeba zrobić to zmienić w ustawieniach na Mission Plannerze wartość Fail Safe na 10,5 volt?

wersja softu 1.7 nie rozwiązuje problemu spadania...może tak -jednym spada drugim nie...Po wyłączeniu opcji odpowiedzialnych w MP za LVC walkera nadal potrafiła spaść.Dopiero modyfikacja LVC bypass załatwiło sprawę.

Mam ten kuadkopter od niedawna i ogólnie jestem zadowolony. Niestety największa wadą jest odcinanie prądu co powoduje niekontrolowane spadanie. Może da się tak zmodyfikować ta 350tke by w razie spadku napięcia odcinała np. zasilanie gimbala a nie głównych silników?

Andrzeju... tak jak napisał Arni313 bypass polegający na złączeniu ze sobą dwóch kabelków ( nawet nie trzeba lutować, wystarczy spleść i zaizolować) załatwia sprawę.

Polecam także lepszy, większy pakiet LiPo i zapewniam, że problem "spadania" zniknie;)

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.