Jesteś tutaj

DroneRadar

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w śr., 23/12/2015 - 08:33

Firma dlapilota.pl Sp. z o.o. udostępnia wszystkim użytkownikom bezzałogowych statków powietrznych oraz modeli latających, wyjątkową aplikację w postaci DroneRadar.

 

Więcej informacji: https://droneradar.eu/

Wszystko fajnie tylko dlaczego szukając tej appki w sklepie Google Play mój smartfon jej nie znajduje? Czy Droneradar działa na Android 5.1?

Mieszkam w UK i nie wiem dlaczego ale jak chem zainstalować DroneRadar ze sklepu Google Play na swój telefon to jedyna dostępna dla mnie opcja to DroneRadar Premium za 2.08 £. Kto wie dlaczego nie widzę wersji bezpłatnej? Czy darmowa wersja dostępna jest tylko na terenie Polski?

To jedna z najbardziej udanych dronwych aplikacji na świecie! Trzymam kciuki za dalszy rozwój oraz za ekspansję na zagraniczne rynki!

" Nadszedł ten moment! W końcu. W dniu dzisiejszym udostępniliśmy dla Was aktualizację DroneRadar do wersji 2. Jest to zupełnie nowa aplikacja, zintegrowana z PansaUTM, oficjalnym systemem zarządzania ruchem bezzałogowych statków powietrznych w polskiej przestrzeni powietrznej i realizująca funkcje określone przez europejskie przepisy.

Uwaga! PansaUTM jest w procesie certyfikacji i w chwili obecnej działa testowo. DroneRadar 2, również przez najbliższe dni będzie działał testowo, przez co prosimy o wyrozumiałość.

Nowa wersja jest już w Google Play. Dla iOS powinna pojawić się niebawem.

DroneRadar 2 umożliwia obsługę misji stworzonych i zaakceptowanych w PansaUTM, pełną dwukierunkową niewerbalną komunikację ze służbami ruchu lotniczego, szybsze działanie, lepszą obsługę GPSa. Ale co najważniejsze, DroneRadar w wersji 2.0 to baza pod szybkie wdrażanie nowych usług takich jak automatyczna akceptacja lotów, dokładne wyświetlanie granic obszarów ograniczonych i wiele, wiele innych.

Ale. Aktualizacja do pełnej wersji 2.0 jest procesem wieloetapowym. Wymaga wielu organizacyjnych zmian po stronie operatora systemu jak i samej aplikacji. Dlatego otrzymujecie dzisiaj aktualizację w wersji minimalnej. W kolejnych dniach będą się pojawiały kolejne aktualizacje poprawiające ewentualne błędy i wprowadzające nowe funkcjonalności.

Instrukcja obsługi nowej aplikacji do poczytania: https://droneradar.eu/blog/droneradar-2-instrukcja-obslugi/

Instrukcja obsługi nowej aplikacji do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=x52pQH9wmAs

Mapa przestrzeni która do tej pory znajdowała się na stronie droneradar.eu pojawi się w nowej wersji za kilka dni. Za utrudnienia przepraszamy.

Osoby które kupiły wersję Premium, aktualizują się bezpłatnie do wersji Premium.

Bezpiecznych lotów!

PansaUTM jest wspierana technologicznie przez Hawk-e Sp. z o.o. i DroneRadar Sp. z o.o."

Źródło informacji: https://www.facebook.com/DroneRadar/

W związku z wejściem w życie nowych, europejskich przepisów dla dronów, przygotowaliśmy istotną aktualizację aplikacji Droneradar, dostosowującą ją do nowej rzeczywistości. Wierzymy, że z aplikacją będzie Wam łatwiej latać bezpiecznie i co równie ważne, w zgodzie z literą (nowego) prawa.

W najnowszej aktualizacji, czekającej już na Was w App Store i Google Play, znajdziecie między innymi:

 • aplikację, zgodną z rozporządzeniem delegowanym KE 2019/945 i wykonawczym 2019/947 oraz przepisów określonych przez PAŻP
 • obsługę klas: Otwartej, Szczególnej i Certyfikowanej
 • obsługę podkategorii A1, A2, A3 (dla kategorii Otwartej)
 • obsługę stref geograficznych, zgodną z wytycznymi Prezesa ULC nr 24, z dnia 30 grudnia 2020
 • graficzną ilustrację wymogów dla kategorii Otwartej
 • nowe kategorie wagowe, dostosowane do obowiązujących przepisów
 • przełącznik obsługiwanego języka
 • do wersji bezpłatnej dodano możliwość sprawdzenia warunków lotu w dowolnym miejscu, przeszukiwania po adresie oraz informacji pogodowych

Ze zmian istotnych, ale drugorzędnych, zrezygnowaliśmy z pobierania opłat za wersję Premium. Od tej pory, wszystkie funkcje wersji Premium, zostały przeniesione do wersji bezpłatnej. Wszystkim, którzy zakupili aplikację, DZIĘKUJEMY i obiecujemy niebawem, prezent-niespodziankę. Ale o tym przy najbliższej okazji.

Póki, co aktualizujcie aplikację, rejestrujcie się na stronie ULC, a otrzymany numer Operatora UAS, wpisujcie przy „Checkinie” w odpowiednim polu.

Powodzenia i bezpiecznych lotów!

Informacja pochodzi ze strony: https://droneradar.eu/blog/2020/12/30/aktualizacja-droneradar-w-zwiazku-...

Instrukcja latania dronem w zgodzie z nowymi przepisami i aplikacją Droneradar

Masz wątpliwości jak latać legalnie dronem w nowej rzeczywistości po wejściu w życie nowych europejskich przepisów? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału, przygotowanego specjalnie dla Was i omawiającego jak latać w zgodnie z literą prawa przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji Droneradar.

UWAGA! Omyłkowo w numerze Operatora wpisujemy numer Pilota. Przepraszamy, za tą oczywistą pomyłkę.

Materiał filmowy wraz z opisem przygotowany i opublikowany na YouTube przez: DroneRadar

Dodaj komentarz

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.