Jesteś tutaj

SJRC F11

Obrazek użytkownika GadgetMan
Wysłane przez GadgetMan w ndz., 26/05/2019 - 23:02
SJRC F11

SjRC F11 składany, bezszczotkowy dron za 700zł? Filmik z kanału: Jarkan

Film: 

No dobra, powiedzmy że zamawiam takiego drona w Chinach. Jak długo czeka się na paczkę i czy jest jakakolwiek gwarancja na tego drona? Ostatnie pytanie, czy ten dron ma jakąś stabilizację nagrywanego obrazu bo widzę że kamerka zupełnie schowana jest w korpusie?

Model SJRC F11 ma także nowszą, ulepszoną wersje SJRC F11Pro z kamerą nagrywającą w 2K w 25 klatkach na sekundę wprost na kartę SD. Jednocześnie obraz o rożdzielczości 720p transmitowany jest przez 5Ghz WiFi wprost do naszego smartfona. Cała reszta jest taka sama - wymiar, waga, czas lotu ... Przykładowy filmik nagrany dronem SJRC F11 Pro - 2.7k 2592x1520 pixels @ 25fps https://youtu.be/vVMOh8ZfjO8 PS. Paczka z Chin idzie zazwyczaj ok 2 tygodni, brak elektronicznej stabilizacji obrazu! Apkikacja do sterowania nazywa się SJ GPS PRO i można pobrać ją ze sklepu Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vison.macrochip.sj.gps...

SJRC F11 kupiłem na allegro u polskiego sprzedawcy na raty. W sumie 10 miesięcznych rat po 70 zł. Dron lata fanjnie. Słucha się aparatury. Obraz z kamery nie stabilizowany więc albo tniesz materiał, albo dajesz go takim jaki jest bo to też ma swój urok. Zależy co kto woli, zdecydowanie do zastosowań amatorskich, chociaż inspekcję dachu czy anten na dachu zrobiłem z ziemi :). Bateria producent podaje 25 min lotu, no na upartego można powiedzieć że pisze prawdę. Ja nagrałem 22 min filmu i wskaźnik zapalił się na czerwono. Dron był blisko więc RTH i przyleciał bez problemu. Zasięgi, wysokość pełne 120m, zasięg w poziomie jeszcze na maxa nie testowany. RTH działa idealnie. Z ciekawości rozkręciłem aparaturę strującą aby zobzyć jakość wykonania. Szok, te dwie antenki, pięknie rozkłądane to tylko atrapy. Tam w środku nie ma nic. Antenka sterująca na 2.4ghz to 2cz kawałek drucika przylutowany do płytki. Wywaliłem ten badziew i zamiast jednej antenki wstawiłem dobrą antenę od starego routera wifi. Otwór po drugiej antence zaślepiłem. Jeśli ktoś ma chęć to może wstawić w otwory gniazda RPS-MA i wtedy będzie miał antanki przykręcane do aparatury. Rozwiązanie bardziej estetyczne. Po tej wymianie komunikacja z dronem stała się pewniejsza. 

Pytanie: Czy ktoś z właścicieli SJRC F11 mógłby wstawić tu zdjęcie płyty głównej tego drona? Ponoć jest to ta sama elektronika co w podobnym drobiem Bugs 4W? Nie wiem czy to prawda, ale części do tamtego są bardziej popularne i bardziej dostępne.

Witam mam takie pytanie do drona mam też lądowisko ale problem polega na tym że start jest z niego ale automatyczne lądowanie już w różnych miejscach ale nie na nim czy wiecie jak ustawić by wznosił i opadał właśnie na nim tylko 

Dzięki serdeczne za pomoc

Uzależniona jest od wielu czynników. Po pierwsze wbudowana nawigacja GPS, w przypadku drona SJRC F11 są to dwa systemy GPS/GLONASS. Ich działanie uzależnione jest m.in. od liczby satelit, które w danej chwili "widzi", od zakłóceń spowodowanych aktywnością słońca (wysoki wskaźnik Kp-index powoduje zakłócenia systemu GPS), oraz od warunków meteorologicznych np. nawet słaby wiatr potrafi zmienić trasę lotu drona. Dlatego przed startem warto sprawdzić prognozę pogody np. w programie UAV Forecast. Jeżeli Twój dron ląduje ok. 1do 2 metrów od miejsca startu to jest to bardzo dobry wynik!

PS. Poza tym, nawet jeśli dron ląduje autonomicznie w trybie RTH to zawsze podczas zniżania możesz manualnie pokierować nim w kierunku lądowiska (landing pada).

Tom dzięki za pomoc i informacje :) a możesz mi pomóc w kwestii dotyczącej programu na telefon mianowicie ten dedykowany jest bez ukrycia dnem działa kiedy chce i jak chce może znasz jakiś lepszy do obsługi i podglądu przez telefon 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.